Safe Buy

Teologia wiary rodzimej - Konrad T. Lewandowski

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 25,00 zł 25.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka niniejsza zawiera zarys rodzimej teologii politeistycznej, ujęty w formie trzech autorskich wykładów, poświęconych słowiańskiemu pojęciu Boga, żeńskim aspektom Boskości oraz rodzimowierczej tożsamości.

Praca zawiera ponadto uzgodnienie starożytnych koncepcji Przodków ze współczesnym stanem nauki, przygotowuje wyznawców wiary rodzimej do możliwych polemik z chrześcijańskimi misjonarzami oraz stanowi zachętę do własnych studiów i poszukiwań duchowych.

Konrad T. Lewandowski – ur. 1966, pisarz, doktor filozofii, członek Rodzimego Kościoła Polskiego

Książka zawiera kolorowe ilustracje Bogiń!

Fragment książki:

Budując od nowa rodzimą teologię, trzeba nam z jednej strony sięgać do korzeni, aby zachować podstawowe przekonania Prasłowian oraz kierunki ewolucji ich wiary, z drugiej strony zaś adaptować i uzgadniać to prastare dziedzictwo z osiągnięciami współczesnego świata, zwłaszcza z odkryciami naukowymi. Być może, zdaniem niektórych tak stara religia nie da się dopasować do dzisiejszych czasów i rekonstrukcja historyczna jest jedyną drogą. Moim zdaniem religia naturalna nie powinna mieć żadnego problemu z dostosowaniem się do świata naturalnego, którego opis dają nam nauki przyrodnicze. Jeżeli zdołamy tego dokonać, będzie to przekonujące świadectwo słuszności wiary rodzimej, która mimo tysiącletniego zepchnięcia na margines kultury polskiej nie stała się anachronicznym reliktem, nie straciła aktualności, twórczego potencjału i wciąż może zadziwić świat.

Podejmijmy zatem taką próbę!

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl